Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rottal

2019 Novoroční koncert města Holešova

96 fotek 6.1.2019 103 zobrazení
Novoroční koncert na zámku

Je to skutečná tradice. Už jedenáctkrát uspořádalo město Holešov v podvečer první novoroční neděle ve velkém sále zámku Novoroční koncert města Holešova. Poprvé na něm účinkovala zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů a desetkrát Holešovský komorní orchestr Ivo Kurečky. Z této akce se stalo kromě hezkého uměleckého zážitku i milé novoroční setkání kulturně založených Holešováků, kteří si poslechnou hezkou hudbu a při následujícím přípitku si popřejí do nového roku.

Letošní koncert (vyprodaný do posledního místečka) byl také ve znamení připomínky desátého výročí existence Holešovského komorního orchestru. Proto Kurečkovci zvolili program toho nejlepšího z uplynulých novoročních koncertů – a samozřejmě zvolili průřez nejslavnějších operet a valčíků vídeňské školy. Ve skoro jedno a půl hodinovém programu, opět vtipně uváděném klavíristou Luborem Horákem zazněly melodie z operet členů rodiny Straussovy, Franze Lehára a Oskara Nedbala. Opět se pozitivně projevilo posílení dechové sekce HKO a na všech členech orchestru bylo vidět nadšení z desetileté oslavy - výkon orchestru se i během koncertu zlepšoval, takže předposlední Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji zazněl skutečně symfonicky a byl odměněn opravdu bouřlivým a nadšeným potleskem. Jako okouzlující hosté opět tradičně vystoupili Kristýna Vylíčilová a Aleš Janiga, kteří nejen hezky zazpívali, ale přidali i dramatické podání svých árií, takže závěrečnou Lehárovu Lippen schweigen z Veselé vdovy, kterou protančili, museli opakovat.

A samozřejmě opět na závěr koncertu jako přídavek zazněl Radeckého pochod, který posluchači skandovali a nadšeně odměnili hudebníky potleskem ve stoje.

Letošní setkání na novoročním koncertě bylo opět mimořádně milé, příjemné a laskavé a nejen že potěšilo smysly posluchačů, ale vhodně zahájilo letošní rok, který bude doufejme plný hudby – nejen že HKO slaví desáté narozeniny, ale připomeneme si i dvojí výročí holešovského rodáka F.X. Richtera.

Karel Bartošek

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron